Uszczelnianie okien – warto przeprowadzać je regularnie

nieszczelne okna, uszczelnianie okien drewnianych

Stan techniczny okien w ogromnym stopniu rzutuje na samopoczucie lokatorów. Okna ochraniają dom przed wilgocią i chłodem, jak również separują go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, z uwagi na pokaźną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien powinno się wykonać przynajmniej raz na rok. Nie wolno tego lekceważyć, ponieważ po tym czasie możliwe mankamenty mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, utrata ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, wysokimi i niskimi temperaturami, a także wiatrem mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale również i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]