Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Regulacja okien Warszawa - więcej o tej usłudze poznasz tu.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to profesjonalna usługa, która ma być wykonywana zawsze, kiedy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim oraz zimowym – aby odpowiednio ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, czemu jest to znaczące!

Po co przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, jednak także zapobiega zdeformowaniom i defektom ramy.
Wyróżnia się dwa typy regulacji okien (a dokumentnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, jaka oddziałuje na szczelność okna, a w takim razie na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto obniżyć, żeby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje trudności z zamykaniem okna lub działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je usunąć.

Jak w wielu przypadkach powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeśli niemniej jednak pojawiają się problemy z zamykaniem okna bądź klamka stawia opór, warto do tego wezwać zawodowców od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]