Przygotowanie Wigilii w firmie – czy warto zamówić catering świąteczny?

Przygotowanie Wigilii w firmie – czy warto zamówić catering świąteczny?

Na lastrada.pl zamówisz catering świąteczny Katowice.

Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędza się najczęściej z najbliższymi, jednakże obiady świąteczne odbywają się też w firmach. W wielu przypadkach pracownicy firmy organizują je sami, własnoręcznie gotując bożonarodzeniowe dania, jednakże w ogromnych zakładach pracy ten sposób działania raczej sprawdza. By więc pomóc sobie w kwestii przygotowania firmowych spotkań wigilijnych, zarówno tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, warto zamówić usługę cateringu świątecznego.

Żurek, ryby, uszka z kapustą i grzybami – o cateringu świątecznym

Bez wątpienia na wigilijnym stole powinny pojawić się polskie świąteczne smakołyki. To zwłaszcza ryby, np. chrupiący filet z pstrąga czy też karpia, a także staropolskie zupy – obligatoryjnie żurek i barszcz czerwony, a opcjonalnie również zupa grzybowa. Nie może brakować też krokietów z kapustą i grzybami, które na ogół spożywane są wespół z wymienionym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby pełna bez zakąsek na zimno, np. bez sałatki jarzynowej lub śledzia po kaszubsku. Trzeba także zadbać o słodki specjał na koniec obiadu. Na stół wigilijny rekomendujemy kutię z rodzynkami, makowiec lub lekki sernik.

Catering świąteczny – nie zwlekaj z tym na ostatnią chwilę!

Organizację wigilijnego obiadu w firmie warto zacząć z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Powinieneś wyznaczyć termin spotkania oraz dostosować go do harmonogramu urlopów zatrudnionych. Pozwala to dokładniej określić prognozowaną liczbę gości imprezy, a w efekcie ułatwi zamówienie optymalną ilość porcji. Dobrym rozwiązaniem jest skonsultować z zatrudnionymi menu i wespół złożyć zamówienie na te potrawy z portfolio firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Ważne jest też to, by mieć wiedzę czy któryś z pracowników może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które znajdują się w deserach, albo są w ekipie firmy osoby, które nie spożywają mięsa oraz ryb. Dla takich osób należy zamówić potrawy pasujące do ich diety. Firmy cateringowe oferujące dania świąteczne przyjmują zlecenia przez większą cześć grudnia, ale nie powinno się robić tego w ostatniej chwili.

Nasze dane teleadresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]