Planujesz przyjęcie komunijne? O tym musisz pamiętać

Planujesz przyjęcie komunijne? O tym musisz pamiętać

Na palacradziwillow.pl odnajdziesz aktualną ofertę sali komunijnej.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka identycznie wyczekiwanym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, bo to często pierwsza rzeczywiście poważna impreza rodzinna, na której dziecko ma świadomość, że wszyscy zaproszeni skupieni są jedynie na nim. Stąd też rodzice pragną, aby ten dzień pozostał na lata w jego wspomnieniach.

Wyprawić obiad w mieszkaniu czy znaleźć salę na komunię?

Jeszcze przed etapem rozsyłki zaproszeń na komunię rodzice muszą wiedzieć czy poczęstują krewnych w swoim mieszkaniu czy niezbędne będzie zarezerwowanie lokalu. Goszczenie zaproszonych w mieszkaniu jest najczęściej opcją wtedy, jeśli urządzamy uroczysty obiad jedynie dla bardzo bliskiej kilkuosobowej grupy krewnych, jednakże to już rzadkość. Przyjęcia komunijne przekształciły się w ostatnich latach w duże wydarzenia rodzinne, na które przyjeżdża niekiedy do stu gości, z tej przyczyny zwykle organizowane są w salach weselnych bądź restauracjach. Jeżeli pragniemy wynająć najodpowiedniejszą salę, zalecamy zacząć poszukiwania lokalu, jak tylko zostanie wyznaczona data sakramentu. W okresie komunijnym dużą trudnością może okazać się także zatrudnienie dobrego dostawcy cateringu, dlatego polecamy wybrać takie miejsce na organizację imprezy, które współpracuje na stałe z profesjonalną firmą cateringową, specjalizującą się w przygotowaniu menu na komunie. Istotne jest też to, aby lokal na komunię umiejscowiony był tak, aby dojazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był błyskawiczny oraz wygodny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – skorzystaj z usług animatora i fotografa

Rozważ wynajęcie fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak następujący później obiad dla gości. Obyczajem są również stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Lokalu na komunię powinna zatem oferować prześliczne, zadbane wnętrza. Innym atutem będzie możliwość skorzystania z ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową w plenerze. Możliwość skorzystania z ogrodu to również atrakcja dla najmłodszych gości imprezy komunijnej – jeśli będzie ich duża liczba, radzimy rozważyć skorzystanie z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas przeróżnymi zabawami.
Rzecz jasna, uczestnicy obiadu komunijnego przyniosą upominki dla dziecka. Rodzice przeważnie zgadzają się na pełną dowolność z tym zakresie. Jednak w zaproszeniu można uwzględnić, iż nie życzymy sobie niektórych rodzajów upominków, przykładowo zabawek-pistoletów bądź drogiej biżuterii.

Nasze dane teleadresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]