Kanapki, koreczki i tartoletki – kiedy warto zamówić przekąski cateringowe?

catering kanapkowy,  catering przekąski

Przygotowanie nawet sporego przyjęcia nie jest kłopotem, gdy posiadamy wiele czasu na kupowanie koniecznych produktów, a także późniejsze samodzielne preparacja z nich smacznych przekąsek dla gości zabawy. Co prawda nie każdy ma taką możliwość, ale nie oznacza to od razu, że powinno się odpuścić pomysł celebracji znaczącego wydarzenia. W takiej sytuacji zalecamy skorzystać z usług cateringu kanapkowego.

Finger food zjesz na stojąco widelca

Catering kanapkowy, nazywany również finger food cateringiem, to oferta kierowana przede wszystkim do klientów biznesowych, jednak decydują się na nią regularnie także różne stowarzyszenia i osoby prywatne urządzające prestiżowe spotkania. Polega ona na dostarczenie na event potraw typu finger food, a więc drobnych przekąsek, które da się zjeść na stojąco i bez konieczności użycia widelca. Przy perfekcyjnym cateringu finger food nie ma potrzeby korzystać talerza – to dosłownie przekąska na “jeden kęs”. Finger food to głównie sandwicze, roladki czy też tartoletki owocowe oraz warzywne. Ten rodzaj cateringu znakomicie zdaje egzamin na eventach, gdzie organizatorom zależy na kontakcie wszystkich osób. Pozwala on na uczestniczenie w luźnych rozmowach, przy czym nie sprowadza interakcji tylko do gości siedzących przy konkretnym stole.

Plusy cateringu kanapkowego?

Zamówienie organizacji cateringu z przekąskami zewnętrznemu podmiotowi ma kilka atutów, które dostrzegą zarówno odbiorcy biznesowi, jak i indywidualni. Po pierwsze, w ten sposób rozwiązuje się kwestia związany z rozmieszczeniem stolików oraz stresu z usadzaniem gości eventu. Dania oraz gorące i chłodne napoje ułożone są na wspólnym stole, do którego każdy podchodzi, kiedy poczuje taką potrzebę. Ułatwia to organizację wydarzeń zwłaszcza w małych pomieszczeniach, gdzie zmieszczenie wystarczającej liczby stołów byłoby niełatwe. Finger food catering od razu sprawia też, iż impreza ma mniej poważną, przyjemniejszą atmosferę. Trzeba podkreślić, iż menu z poręcznych przekąsek jest zazwyczaj tańsze aniżeli ekskluzywne kolacje, a zarazem daje więcej opcji dostosowania ich do potrzeb żywieniowych gości bankietu. Co istotne, catering finger food nie potrzebuje dostępu do pomieszczeń kuchennych, a to nierzadko stanowiło główną komplikację przy planowaniu spotkań firmowych.

Nasze dane teleadresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]