Jak zamówić kontener na odpady lub gruz? Poradnik krok po kroku

Jak zamówić kontener na odpady lub gruz? Poradnik krok po kroku

Wywóz gruzu w Polsce profesjonalizuje się z roku na rok. Wynika to ze stale rosnącej świadomości ekologicznej mieszkańców. Niestety nadal zdarza się, że odpady pobudowlane czy gruz wywożone są do lasu. Jednak większość społeczeństwa wybiera sprawdzone, legalne i bezpieczne rozwiązania, takie jak kontenerowy wywóz gruzu. Jak zamówić kontener na gruz? Zapraszamy do lektury krótkiego, praktycznego poradnika.

1. Oszacuj ilość i rodzaj odpadów

Zanim zadzwonisz, by zamówić kontenerowy wywóz gruzu, zastanów się, jaką ilość odpadów wygenerujesz. Istotna będzie również informacja o rodzaju śmieci, które trzeba wywieźć, np. czy będzie to czysty gruz, czy odpady zanieczyszczone. Te informacje będą bardzo pomocne na etapie wyboru właściwego rozmiaru kontenera, bo nie ma sensu zamawiać zbyt dużego pojemnika. Właściwe oszacowanie potrzebnej pojemności od razu pozwoli w przybliżeniu poznać koszt wywozu gruzu. Sprawdź, jak oszacować ilość gruzu, która powstanie w trakcie robót budowlanych.

2. Wybierz pojemność kontenera

Znasz już ilość odpadów, które będziesz potrzebował wywieźć, ale nie wiesz jaki zamówić kontener? Dysponujemy szeroką gamą kontenerów, począwszy od tych najmniejszych o pojemności 5 m3 aż do bardzo dużych, pojemnych kontenerów mieszczących 18 m3.

3. Przygotuj miejsce, w którym można postawić kontener

Jeżeli wywóz gruzu odbywa się z posesji prywatnej, wówczas po prostu wskazujesz właściwe miejsce, w którym mamy umieścić kontener. Pamiętaj o tym, aby umożliwić dojazd do docelowego miejsca, biorąc pod uwagę, że samochód z kontenerem jest dosyć duży.

Inaczej sytuacja wygląda, kiedy kontener ma zostać umieszczony w miejscu publicznym. Wówczas należy zadbać o niezbędne pozwolenia na umieszczenie kontenera. Zdobycie ich nie jest trudne, ale niestety bywa czasochłonne.

4. Określ sposób załadunku i termin podstawienia kontenera

Wybierz dogodną datę podstawienia kontenera oraz sposób załadunku. Kontener firma podstawia danego dnia we wskazane miejsce. Jeżeli nie możesz zapełnić kontenera sam, zgłoś firmie taką potrzebę. Zrobi to za ciebie.

5. Zadzwoń do firmy wywozowej
Jak zamówić kontener na śmieci? Kiedy już:

  • oszacujesz mniej więcej ilość odpadów oraz ich rodzaj,
  • wiesz, w którym miejscu ma stać kontener,
  • znasz termin – na kiedy i na jak długo potrzebujesz kontenera,
  • wiesz, czy będziesz potrzebować pomocy przy załadunku,

wystarczy do nas zadzwonić do wybranej firmy wywozowej.

Po ustaleniu wszystkich szczegółów, poznasz cenę usługi. Orientacyjny koszt możesz sprawdzić w cenniku kontenerowego wywozu odpadów.

Czy kontener lepiej zamówić online czy telefonicznie? Doświadczenie pokazuje, że w niemal każdym przypadku niezbędny jest kontakt telefoniczny w celu doprecyzowania zlecenia. Bardzo często klienci potrzebują wsparcia przy wyborze rozmiaru kontenera bądź w ustaleniu rodzaju odpadów, które chcą wywieźć. Dlatego zalecamy przede wszystkim na kontakt telefoniczny.

Źródło tekstu: https://maxgruz.pl/blog/jak-zamowic-kontener-na-odpady-lub-gruz-poradnik-krok-po-kroku/