Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Szukasz pomocy profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice? Dobrze trafiłeś! Wejdź na brabis.pl.

Prowadzenie księgowości w małych firmach okazuje się zwykle źródłem sporych problemów. Nieduże podmioty rzadko są w stanie zatrudnić specjalistyksięgowego na stałe, a ich właściciele często nie potrafią starannie pokierować budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż myśli wielu z nas – należy tylko postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż jakość usług okaże się zadowalająca?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda i oszczędność czasu

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli zostawimy budżet przedsiębiorstwa specjalistom ds. rachunkowości, zyskamy gwarancję, że rezultatem możliwych kontroli wykonywanych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie mandatu. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność czasu i pieniędzy – nie trzeba zajmować się finansami na własną rękę, ani przyjmować do pracy specjalisty na stałe. Warto też wspomnieć o komforcie, jaki dają takie usługi. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, ponieważ wiele kwestii można koordynować z księgowym za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie można kierować się jedynie jego cennikiem – podejrzanie niskie koszty obsługi na ogół zwiastują jej niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego pracownicy uzyskali odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. lub certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Nasze dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]