Atak na WordPress – komu powierzyć usuwanie malware i wirusów WP?

Atak na WordPress – komu powierzyć usuwanie malware i wirusów WP?

Rozwiąż problem z wirusem WordPress.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, iż liczbę stron oraz sklepów tworzonych z jego wykorzystaniem szacuje się w tym momencie na miliony. Powszechność stosowania tego CMS-a powoduje, iż strony tworzone na WordPressie są ulubionym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zawirusowania witryny, nieodzowne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu zlecić usuwanie infekcji z WordPressa?

Witryna internetowa wysyła niechcianą pocztę? Nie dajesz rady się zalogować? Treści na stronie zostały podmienione bez Twojej wiedzy? A może na stronie znalazłeś linki do obcych Ci adresów? To zaledwie parę z popularnych oznak alarmujących o zawirusowaniu strony. W takiej sytuacji niezbędne jest szybkie działanie w celu identyfikacji powodu infekcji i przywrócenia witryny do poprawnego funkcjonowania. Usuwanie malware z WordPressa często wychodzi poza zakres umiejętności osób, które każdego dnia parają się tylko tworzeniem sklepów oraz stron na tym CMS-ie, toteż czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania bądź po atakach hakerów należy powierzyć zawodowcom od tego typu zadań.

Usuwanie infekcji ze strony internetowej – dokładny przegląd plików i baz danych strony

Eksperci zajmujący się usuwaniem wirusów ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich czynności naprawczych prowadzą skrupulatne sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Weryfikują pliki htaccess oraz wp-config, a także kod zastosowanych na stronie szablonów i wtyczek. W procesie naprawy zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, zmniejszające niebezpieczeństwo następnych ataków. Jeżeli trwająca dłuższy czas infekcja była powodem włączenia strony do listy zagrożeń (przykładowo w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci mogą podjąć także niezbędne kroki w celu skreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Usunięcie wszystkich efektów zawirusowania nie jest gwarancją, iż taka sytuacja nie zdarzy się za kilka miesięcy, stąd kluczowe jest regularne aktualizowanie systemu zarządzania treścią oraz stosowanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]