Szukasz nowych opcji inwestycji? Rozważ złote monety bulionowe

Szukasz nowych opcji inwestycji? Rozważ złote monety bulionowe

Dowiedz się, gdzie zamówić monety inwestycyjne, wejdź na goldbroker.pl.

Ludzie decydujący się na inwestycję w złoto mają do wyboru mnóstwo opcji: gromadzić biżuterię inwestycyjną, nabywać akcje podmiotów związanych z rynkiem kruszców czy kupować fundusze inwestycyjne lokujące zasoby w branże gospodarki związane z tym metalem szlachetnym. Kolejną taktyką jest nabycie złota inwestycyjnego, które sprzedawane jest w postaci sztabek oraz monet bulionowych.

Złote monety bulionowe – bite w celu lokowania w nich środków finansowych

Monety ze złota kojarzymy na ogół z monetami kolekcjonerskimi, aczkolwiek monety bulionowe, a więc lokacyjne, czy to złote czy z drugich kruszców, różnią się od nich pod kilkoma względami. Co najważniejsze monety bulionowe są emitowane celem inwestowania w nie środków finansowych, dlatego też ich nakład niezależnie od roku nie jest ograniczony ilościowo, a raczej determinowany przez zapotrzebowanie rynku. Monet bulionowych nie są emituje się w seriach tematycznych bądź w nawiązaniu do pamiętnych rocznic, stąd ich wygląd bardzo sporadycznie ulega zmianie. W większości wypadków złote monety bulionowe wybijane przez daną mennicę odróżniają się od siebie tylko datą emisji. Znamienne jest to, iż wiele monet bulionowych, pomimo uważania ich za środek płatniczy, nie posiada swojego nominału podanego w walucie, a ich aktualną wartość określa próba i waga wykorzystanego do ich wybicia kruszcu. Atutem monet bulionowych jest to, iż są znane w każdym zakątku świata, a ich sprzedaż jest łatwiejsza aniżeli lokalnych monet kolekcjonerskich.

Domieszka miedzi wzmacnia złote monety bulionowe

Popularne wśród inwestorów złote monety bulionowe to te o wadze 1 uncji, jednakże mennice biją również monety o wadze 1/4 czy 1/10 oz złota. Należy wiedzieć, iż monety bulionowe bite są przeważnie ze złota najwyższej próby, a więc .9999, lecz przykładowo. Amerykański Gold Eagle czy też południowoafrykański Krugerrand wybijane są ze złota próby .9167. Gdy monety bulionowe zawierają dodatek miedzi, ma to z reguły na celu zwiększenie twardości monety, a przez to zredukowanie możliwości jej uszkodzenia. Takie monety z domieszką innych metali są cięższe, a nominał, którym są znakowane informuje o wadze czystego kruszcu zużytego do ich wybicia.

W asortymencie rodzimych brokerów złotych monet bulionowych zainteresowani ich zakupem inwestorzy bez trudu natrafią na najpopularniejsze z nich, a więc wymienione wcześniej Krugerrandy, kanadyjski Liść Klonowy czy chińską Pandę.

Nasze dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]