Mass collect – usługa dla dużych i małych firm

Mass collect – usługa dla dużych i małych firm

Jeśli chcesz wiedzieć co to takiego mass collect, koniecznie zajrzyj tutaj.

Mass collect to usługa, której głównym aspektem jest identyfikacja płatności masowych. Przybliżamy pokrótce, jak działa mass collect i jak ułatwia pracę dużym i małym firmom.

Mass collect – gdzie to rozwiązanie będzie przydatne?

Funkcja usługi mass collect jest zasadniczo niesłychanie prosta. Polega na przypisaniu wszystkim klientom unikalnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie ich identyfikatorem. Takie podejście sprawdza się wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest ogromna ilość kontrahentów, a więc przykładowo na uczelniach wyższych, w firmach telekomunikacyjnych, jak również wszelkich działalnościach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (m.in. w klubach fitness). Opłaty przesyłane w systemie mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, jednakże uprzednie przydzielenie klientom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodą dokonali oni wpłaty (przelew pocztowy, standardowy przelew bądź przelew z karty). Korzystanie z mass collect wiąże się także z mniej czasochłonnym księgowaniem należności niż w przypadku księgowania przez pracownika, a przy tym wyeliminowaniem możliwych omyłek, jakie mogą przytrafić się w trakcie tego procesu.

Bieżące kontrolowanie wpływających opłat – zalety mass collect

Chociaż usługa mass collect nie jest aktualnie dostępna we wszystkich bankach (mają ją m.in. mBank i część banków spółdzielczych) warto przeanalizować możliwość jej wdrożenia w przedsiębiorstwie, także takim, które miesięcznie rozlicza poniżej setki dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect przynosi bowiem kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja powiązania z systemem finansowo–księgowym (a tym samym monitorowanie na bieżąco wpływających opłat) czy połączenie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z usługą mass collect banku, ale posiada też opcję przesyłania powiadomień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co po jakimś czasie efektywnie zwiększa terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]