Kantor internetowy – wymieniaj walutę wygodnie i szybko

Kantor internetowy – wymieniaj walutę wygodnie i szybko

Kantor wymiany walut - sprawdź koniecznie.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w najbliższym banku bądź w kantorze – na te ostatnie wciąż można się natknąć supermarketach czy w galeriach handlowych! Jednak w ekspresowo przeobrażającym się świecie, klienci zapragnęli wymieniać waluty obce bez przymusu opuszczania domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny właśnie utworzono kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Jakie usługi proponuje kantor internetowy nie licząc wymiany walut?

Funkcjonowanie kantoru online jest tak samo łatwe jak fizycznego kantoru. Nabywca loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu kapitał, który chce wymienić na wybraną walutę. Zaletą kantorów wymiany walut online jest zwłaszcza to, iż transakcje można zlecić w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w porze pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych zaczerpywanych z Forex co parę sekund, a nie – jak to bywa w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, z reguły z poprzedniej doby. Kolejnym i bardzo ważnym atutem kantorów internetowych są niższe spready niż te oferowane przez kantory tradycyjne i banki. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może zakończyć się uiszczeniem spreadu w wysokości nawet 3-4%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie wychodzą poza 2%. Kantory online świadczą też kilka innych usług lubianych przez użytkowników, np. mają opcję transakcji odroczonej dokonywanej w uzgodnionym przez klienta terminie bądź takiej, w której klient zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (wymiana jest wykonywana dopiero wówczas, gdy wskazany przez klienta kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Kto używa kantorów internetowych?

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich doceniających wygodę oraz ogromną niezależność w dysponowaniu własnymi pieniędzmi. Używają ich też kredytobiorcy spłacający zobowiązania wzięte w obcej walucie i osoby uczące się czy też pracujące poza granicami Polski. Jednakże nim zadecydujemy, by powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.