Gdzie sprawdzić aktualny kurs franka szwajcarskiego i wymienić tę walutę?

Gdzie sprawdzić aktualny kurs franka szwajcarskiego i wymienić tę walutę?

Jeśli interesujesz się kursem franka szwajcarskiego, koniecznie skieruj się w to miejsce.

O franku Polacy nie wiedzą za wiele, praktycznie zaledwie tyle, że to ta waluta, w której mnóstwo osób wzięło kilka lat wstecz kredyty, które teraz spłacają z trudem. Tymczasem historia tej waluty jest całkiem ciekawa.

Frank szwajcarski – uważany za jedną z głównych walut we współczesnym świecie

Jak wiadomo, frank szwajcarski to waluta Szwajcarii, jednakże jest to oprócz tego środek płatniczy w Liechtensteinie. Tak jak euro, dolar i jen, frank szwajcarski jest zaliczany do głównych walut współczesnego świata. Lecz nie była to pierwotna waluta, która funkcjonowała w obiegu na terytorium historycznej Szwajcarii. Frank w praktyce pojawił się zaledwie w połowie XIX wieku i zastąpił mnogie miejscowe waluty, które dotychczas były używane w poszczególnych kantonach. Przez ostatnie dekady swojego istnienia frank szwajcarski zasłynął ze swojej zdumiewającej stabilności, wychodząc obronną ręką między innymi z destabilizacji w latach kryzysów politycznych i ekonomicznych, jakie przeżyliśmy w XX oraz XXI wieku. Niewiele osób wie, iż frank szwajcarski uważany jest za jedną z najbardziej zachwycających walut na świecie. Jego banknoty emitowane od połowy 90-tych wyróżniają się wspaniałymi barwami i rzadką wertykalną orientacją grafiki. Na frankach umieszczono osobistości ze świata sztuki (np. Jacoba Burckhardta, Arthura Honeggera czy Alberto Giacomettiego), a nie jak na ogół bywa – wizerunki monarchów, wojskowych lub polityków. Natomiast motywem przewodnim najnowszej, dziewiątej serii banknotów są nauka, kula ziemska oraz natura.

Aktualny kurs franka szwajcarskiego – takie informacje poznasz na stronie kantoru online

Frank szwajcarski nieustannie cieszy się ogromnym zainteresowaniem inwestorów, jednak jego kurs monitorują również ciekawością kredytobiorcy z nieuregulowanymi pożyczkami w tej walucie. Aby znaleźć bieżący kurs franka szwajcarskiego, rekomendujemy odwiedzać na stronę kantorów online, gdzie kurs franka aktualizowany jest w kilkusekundowych odstępach. Tu można także przeanalizować wahania wartości franka w dowolnie wybranym przedziale czasu. To opcja potrzebna frankowiczom czuwającym na optymalny moment, aby przewalutować walutę przed uregulowaniem najbliższej raty zadłużenia swoje dalsze kroki.

Nasze dane teleadresowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]