Funt w kantorze online – prosta wymiana po aktualnym kursie

Funt w kantorze online – prosta wymiana po aktualnym kursie

Zajrzyj tutaj, jeżeli potrzebujesz więcej wiadomości na temat aktualnego kursu funta.

Funt brytyjski, którego właściwa nazwa to funt szterling, to jedna z najsilniejszych walut świata. Mimo przynależności początkowo do struktur EWG a potem Unii Europejskiej, Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii pozostało poza strefą euro i pozostało przy swojej historycznej walucie.

Sytuacja funta szterlinga po Brexit

W wyniku Brexitu, który okazał się procesem trwającym 4 lata, wartość funta względem euro oraz dolara dostrzegalnie spadła. Miało to związek między innymi z oznajmieniem przez liczne podmioty, w tym instytucje finansowe, wycofania się z rynku brytyjskiego, co groziło spadkiem ilości miejsc pracy, a co za tym idzie także spadkiem wpływów do PKB. Odrabianie nagłego spadku kursu funta brytyjskiego z połowy 2016 r. odbywa się wolno i przy dość dużych wahaniach wartości waluty. Kolejną komplikacją w tym procesie była bessa z 2020 r. spowodowana długim zamknięciem brytyjskiej gospodarki w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Trzeba jednak podkreślić, że funt szterling to nadzwyczaj mocny pieniądz, będący w obiegu w Królestwie Brytyjskim już od XII w., który w samym tylko XX w. podźwignął się po ogromnych spadkach wywołanych zniesieniem powiązania funta ze złotem, dewaluacji z 1949 r. oraz głośnym spekulacyjnym ataku zwanym “Czarną środą” z 1992 r.

Wykresów kursu funta szukaj na stronie kantoru internetowego

Funt brytyjski pozostaje dla Polaków istotną walutą, w której w dalszym ciągu ochoczo inwestują swoje finanse. Dzieje się tak przede wszystkim w następstwie tego, iż pomimo opuszczenia przez Wielką Brytanię UE, wielu pracujących tam Polaków nie planuje wrócić do kraju i przez cały czas utrzymuje finansowo swoich krewnych w Polsce. Bieżący kurs funta brytyjskiego obserwuje zatem spora grupa osób. Poszukuje ona przeważnie przejrzystych komunikatów nie tylko o przeliczniku tej waluty na euro albo złotówki, ale w wielu przypadkach też analiz historycznych wybiegających do dziesięciu lat wstecz. Takie analizy znajdują się np. na stronie kantoru online, który aktualizuje kurs w odstępach co parę sekund. Dostęp do najświeższych informacji umożliwia również sprawnym inwestorom kupować walutę po rentownym kursie.