Do kogo kierowany jest kredyt konsolidacyjny?

Do kogo kierowany jest kredyt konsolidacyjny?

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się bardzo dużo osób. Konsolidacja to produkt dostępny w banku, który głównie skierowany jest do indywidualnych klientów, którzy wpadli w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które zmagają się z wieloma zadłużeniami, mogą je skumulować w jedno. Konsolidacja ułatwi takim osobom spłacenie wcześniejszych zobowiązań. Za sprawą konsolidacji można uregulować nawet te kredyty, które na skutek najróżniejszych problemów spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, konsolidacja może być jedynym wyjściem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego dochodzi zmniejszenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce wielu rat płaci się wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia więc wyjście z kłopotów finansowych, obniżenie miesięcznego obciążenia oraz lepsze gospodarowanie domowymi finansami.

Jakie pożyczki można połączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zaciągniętych kredytów, które można skonsolidować jest bardzo duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt ratalny, mieszkaniowy, gotówkowy oraz samochodowy. Na skutek konsolidacji można też pozbyć się zadłużenia na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. Zależnie od potrzeb klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują obecnie nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe, jednak często wiąże się to z większymi kosztami usługi lub nierentownymi dla klienta warunkami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanego pośrednika, który pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie.