Czy można wziąć kredyt bez historii kredytowej?

Czy można wziąć kredyt bez historii kredytowej?

Zaciąganie zobowiązań finansowych jest w dzisiejszych czasach ogromnie popularne, nie wszyscy jednak mogą to zrobić. Jest duża grupa osób, które nie mogą wziąć takiego zobowiązania, a to z powodu braku zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć tego rodzaju sytuacja i jak sobie w niej poradzić?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto jej nie posiada?

Banki najczęściej posiadają odrębne zasady, na podstawie których zgadzają się przyznać kredyty albo odmawiają takiego finansowania. Można jednakże wymienić ogólne zasady, determinujące kwestię posiadania lub nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową raczej spotkają się osoby, które mają już zaciągnięte pożyczki. Na szczególne trudności muszą przygotować się klienci, którzy nie zaciągnęli dotąd ani jednego kredytu. Zaliczają się do tego grona zwłaszcza studenci oraz kredytobiorcy, którzy pracują od kilku lat i osiągają niewielkie zarobki bądź są zatrudnieni na podstawie umowy-zlecenia. Z faktem, że kredyt nie będzie im przyznany, muszą liczyć się także renciści. Rzecz jasna, kredytu nie otrzymają również osoby, które nie są w stanie wykazać faktu wykonywania przez nie pracy, a także pracujące w innym kraju. Okoliczności te powodują, że teoretycznie nieosiągalne jest otrzymanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób decyduje się zaciągnąć pożyczkę w firmach pożyczkowych. Nie warto tego robić, gdyż kredyty w takich firmach są na tyle kosztowne, że ich zaciąganie nie jest ekonomiczne.

Kredyty bez zdolności – to możliwe!

W przypadku braku zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z doradztwa pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Poradzi on, który bank posiada mniej rygorystyczne przepisy i zechce przyznać kredyt bez zdolności, czy też umożliwi zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik doradzi, w jaki sposób zbudować zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe regulowanie zobowiązań, warto więc kupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej i kredytu odnawialnego w instytucji, w której planuje się uzyskać kredyt. Świetnym wyjściem jest też na przykład zaciągnięcie kredytu nie samemu, lecz wspólnie z inną osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodzeństwo bądź – w przypadku osób, które i tak planują ślub – zawrzeć związek małżeński. Takich sprytnych opcji, które doradzić może doświadczony pośrednik, jest bardzo dużo.