Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Jeśli potrzebujesz podłóg panelowych, powinieneś odwiedzić ten adres.

Panele podłogowe prezentują się niemal tak, jak drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich montaż zajmuje dosłownie parę chwil, a wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Przeczytaj poradnik, w którym objaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe najlepiej montować na niezbyt wilgotnym podłożu – maksymalna wilgotność wylewki to 3%. Powinieneś pamiętać również o właściwej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Nigdy nie układaj paneli prosto ze sklepu – nie uszkodzisz ich, czekając dwie doby – dzięki temu pozbędą się zbędnej wody. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

ABC układania paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, pamiętaj o najważniejszym – panele podłogowe powinieneś montować startując z kąta pomieszczenia. Przed pracą, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż później trudniej będzie je reklamować. Zadbaj też o temperaturę podłoża, która musi być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je wertykalnie względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie będziesz miał żadnych trudności.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe są wrażliwe na zmiany temperatury w domu. Pamiętaj więc o szczelinach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej jednego centymetra – do ich zakrycia możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Nasze dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]