Wyprawa w Alpy – popularna destynacja miłośników trekkingu

Wyprawa w Alpy – popularna destynacja miłośników trekkingu

Oferta wycieczki w Alpy Austriackie w rozsądnej cenie. Przekonaj się co dla Was mamy.

Entuzjaści gór, którzy znają już dogłębnie każdą trasę w w Karpatach, w Górach Świętokrzyskich i w Sudetach, częstokroć zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i wertują propozycje wycieczek w inne europejskie łańcuchy górskie. Wielu z nich postawi na wyjazd w Alpy, gdzie przypuszczalnie po raz pierwszy zmierzą się z narciarstwem lub trekkingiem wysokogórskim.

Zachwycające Alpy – marzenie alpinistów z całego globu

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim w Europie, którego obszar obejmuje parę europejskich państw, między innymi Austrię, Włochy, Szwajcarię oraz – oczywiście – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, zwany też Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe przepiękne szczyty, o zdobyciu których marzą wspinacze z całego globu, to np. Dufourspitze – 4634 m n.p.m., Liskamm – 4527 m n.p.m. i Täschhorn – 4491 m n.p.m., jak również inne znaczące dla alpinizmu wierzchołki, jak Eiger oraz Tre Cime di Lavaredo. Rozróżnia się niższe Alpy Wschodnie oraz wyższe Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy – cudowne przeżycie

Jakie wyprawy w Alpy mają w ofercie polscy organizatorzy wycieczek oraz trekkingów w górach? Jest kilka atrakcyjnych propozycji adresowanych do miłośników gór o przeróżnym szczeblu doświadczenia. Ci, którzy nie mieli uprzednio kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyli już pewne umiejętności narciarskie i posiadają dobrą kondycję fizyczną, mogą wyjechać na 7-dniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wypady na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala podwyższać swoje kwalifikacje. Tym, których interesuje głównie wymiar szkoleniowy, zalecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu opanowanie podstaw bezpiecznego przemieszczania się w górach wysokich. Bezspornym plusem tych wycieczek jest to, że odbywają się w niedużych, najczęściej kilkuosobowych zgrupowaniach, co powoduje, że każdy z uczestników może liczyć na całkowitą uwagę szkoleniowców.

Z wykwalifikowanymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem, niosącym satysfakcję z pokonywania własnych ograniczeń, jak również rozbudzającym apetyt na więcej.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]