Co to skitury? Wyprawy dla miłośników gór

Co to skitury? Wyprawy dla miłośników gór

Oferta skitur w rozsądnej cenie. Przekonaj się co dla Was stworzyliśmy.

Większość osób wyjeżdżających w góry zimą, jedzie tam zazwyczaj wyłącznie po to, by spędzać dni na białym szaleństwie na nartach lub na snowboardzie. Jednak nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Osoby, które chcą sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinny chociaż raz uczestniczyć w skiturach czy też wyprawach na rakietach.

Skitury , czyli wyprawa po górach na nartach

Turystyka na nartach przeżywa od kilkunastu lat swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych trywialnym relaksem w góralskiej chacie i przelotnym zjazdem z zatłoczonych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, postanawiają zanurzyć się w ich urok w trakcie stosunkowo wyczerpujących, jednak niezmiernie satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednak zalecana tylko dla obeznanych w górach osób, które poznały dobrze technikę jazdy i które wiedzą też jak używać raków oraz czekanu. Czemu? Przemieszczanie się poza dostosowanymi dla turystów szlakami, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych nart i butów.

Skitury – nie tylko na naszym kontynencie

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. Na starym kontynencie atrakcyjnymi destynacjami dla pasjonatów turystyki narciarskiej są niewątpliwie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie bardzo dobrze dadzą sobie radę także skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie nie muszą jednakże ograniczać się jedynie do wypadów odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce– są tam idealne warunki do tego typu wypraw. Podczas takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal, który leży na wysokości przeszło 4000 m nad poziomem morza. Osoby zaciekawione uczestnictwem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie mają pewności, czy któraś z tras będzie odpowiednia do posiadanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą liczyć na pomoc organizatorów skitur i ich instruktorów.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]