Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

Oferta wypraw w rozsądnej cenie. Przekonaj się co dla Was przygotowaliśmy.

Góry od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, zniewalające widoki, jak również element sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i pokonywaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi więc to, że turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności poszczególnych tras sprawia, iż każdy – nawet kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednak sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami kraju

Napomknięte kłopoty mogą stać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – zwłaszcza tych bardzo dalekich od Polski. W takich sytuacjach warto skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te prowadzi je kwalifikowany przewodnik, nie świadczy jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. Zależnie od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje podróży

Silnym zainteresowaniem wśród miłośników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Himalaje i Karakorum, niemniej jednak z uwagi na wysoki stopień trudności i wysokie koszty większość miłośników gór nie decyduje się na te rejony. Zdecydowanie tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te koncentrujące się na zdobywaniu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Ponadto polskie firmy organizują także wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]