Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Kilimandżaro wyprawa

Sięganie po wierzchołki gór to pragnienie dużej części turystów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyjazdy. Pamiętnych doznań niewątpliwie dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto wziąć w niej udział?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6 km n.p.m. Podróżników przyciągają głównie sposobność obserwacji obcych im zwierząt w ich naturalnym środowisku, niesamowite krajobrazy, jak również kurczące się już lodowce. W skład masywu wchodzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Shira, Mawenzi oraz Uhuru. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymusza właściwe przygotowanie się – z uwagi na ogromną wysokość realne jest zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei zmieniające się warunki atmosferyczne sprawiają, że dotarcie na szczyt masywu jest ogromnym wyzwaniem. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie powinny charakteryzować się znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co musimy wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż wskazane jest także zaopatrzyć się w medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozkwitem choroby ochroni także stosowna profilaktyka – używanie preparatów odstręczających insekty, a także zakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego nogi i ramiona. A co zrobić, żeby zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]