Tenis dla dzieci Kraków

szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Uprawianie sportu jest źródłem wielu korzyści dla wszystkich z nas, jednak wysiłek fizyczny nie jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu dla wszystkich dzieci. Warto zastanowić się nad ciekawym sposobem na wzbogacenie wolnego czasu i wybrać grę w tenisa dla dziecka. Naukę można rozpocząć już w wieku 4 lat. Przy opanowywaniu podstaw potrzebny jest właściwy zestaw. Są to m.in. piłki gąbczaste, mini siatki i krótkie rakiety, które umożliwią skuteczną naukę. Tenis wpływa niezwykle korzystnie na rozwój dziecka, jest przyczyną rozwoju dobrych cech charakteru, usamodzielnienia, jak również wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – jak zacząć?

Tenis dla dzieci to świetna i oryginalna aktywność fizyczna, ale do rozpoczęcia pierwszej rozgrywki niezbędny jest ubiór do tenisa, obuwie sportowe oraz rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia budzi najwięcej wątpliwości. Współcześnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment produktów, które pozwolą na dobór dobrej rakiety. Dobra decyzja zakupowa gwarantuje optymalne wykorzystanie kompetencji grającego. Rakieta zawiera ważne cechy oraz parametry i to na ich bazie dostosowujemy ją do możliwości. Rakiety tenisowe dla dzieci są mniejsze niż te dla starszych graczy. Nierzadko zdarza się, że rodzice kupują swoim dzieciom za duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na postępy nauki. Bardzo istotna jest sprawa rączki do rakiety, która odgrywa ważną rolę. Odpowiedni uchwyt to taki, gdy między kłębem kciuka, a opuszkami palców dłoni mieści się wskazujący palec drugiej ręki. Kiedy dokonamy odpowiedniego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najlepszym sposobem na spożytkowanie wolnego czasu dziecka.

Tenis dla dzieci – grupowo, czy indywidualnie?

Tenis to jedna z dyscyplin, która charakteryzuje się tym, że zawodowcy rozpoczynali naprawdę wcześnie. Dzieci przyswajają wiedzę bez problemu, dlatego na pierwsze zajęcia mogą uczęszczać już czterolatki. Dylematem, który często pojawia się w pierwszej kolejności jest kwestia: uczyć się indywidualnie, czy w grupie.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna okazja do zawierania znajomości, poznawania różnych form gry. Ponadto tenis grupowy gwarantuje świetną atmosferę oraz zdrową rywalizację sportową.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnych lekcji najlepiej sprawdzą się u uczestników, którzy chcą uczyć się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Doświadczony nauczyciel rozwinie taktykę gry waszej pociechy i zaprezentuje jak wygląda profesjonalny tenis.

Nasze dane teleadresowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]