Jak ubrać dziecko na trening piłkarski?

Jak ubrać dziecko na trening piłkarski?

Odpowiedni ubiór dziecka podczas treningów piłki nożnej wpływa na jego komfort, bezpieczeństwo, a podczas chłodniejszych, jesiennych i zimowych dni, chroni też przed przeziębieniem. Sprawdź, jak wybrać strój piłkarski dla dziecka, który sprawdzi się zarówno w ciepłe, jak i chłodniejsze dni.

Czy zapisywanie dziecka na całoroczne treningi piłki nożnej to dobry pomysł? Zdecydowanie tak! W ten sposób dostarczysz mu zalecaną dawkę ruchu przez cały rok. Światło słoneczne, zmiany temperatur i świeże powietrze wzmacniają odporność organizmu, który z czasem coraz lepiej radzi sobie z infekcjami. Niskie temperatury nie są zagrożeniem, o ile zadbamy o odpowiedni ubiór dziecka. Hartowanie organizmu wpływa na zwiększoną przemianę materii, zwalcza zmęczenie i poprawia ukrwienie skóry. Dzieci, które regularnie przebywają na świeżym powietrzu, często są zdrowsze, bardziej odporne i wypoczęte (ponieważ polepsza się też jakość snu). Zanim jednak pociechy wyruszą na trening, warto wyposażyć je w odpowiednie ubrania, które mają kluczowe znaczenie dla komfortu, bezpieczeństwa i zdrowia.

Jak ubrać się na mecz piłki nożnej?

Dziecięcy strój piłkarski składa się z koszulki, spodenek, getrów piłkarskich (pod którymi ukryte są ochraniacze na piszczele) i odpowiedniego obuwia. W chłodniejsze dni przydatne okażą się też dresy piłkarskie dla dzieci.

Obowiązkowym elementem wyposażenia jest dobrej jakości koszulka sportowa. Przykładowo, koszulka Hummel hmlLEAD S/S POLY JERSEY, została wykonana z lekkich i przewiewnych materiałów z autorską technologią BEECOOL®, która zapewnia szybkie i skutecznie odprowadzenie wilgoci. Produkt jest dostępny w aż 11 kolorach.

Spodenki zaprojektowane z myślą o grach zespołowych powinny charakteryzować się maksymalną swobodą ruchów i zastosowaniem oddychających materiałów. Polecamy spodenki Hummel hmlLEAD Poly Shorts Kids, które – podobnie jak koszulki sportowe Hummel – posiadają zaawansowany system odprowadzania wilgoci BEECOOL®. Są dostępne w 9 kolorach, dzięki czemu z łatwością można wybrać model w ulubionej barwie. Dla bramkarzy najlepiej sprawdzą się spodenki z dodatkową warstwą ochronną, np. Hummel Essential GK Shorts W Padding, z dodatkowymi ochraniaczami umieszczonymi na udach.

Jak ubrać się na mecz piłki nożnej jesienią i w zimie?

Jesień i zima to pory roku o dużej zmienności pogody, temperatur, a także częstych opadów deszczu, śniegu lub podmuchów wiatru. Mogą one wpływać na szybsze wyziębianie się organizmu. Aby treningi piłki nożnej na świeżym powietrzu były bezpieczne dla organizmu dziecka, warto wyposażyć je w strój sportowy, który będzie odpowiednio przystosowany do takich warunków atmosferycznych.

Jedną z najważniejszych zasad ubioru w chłodne dni jest skompletowanie stroju “na cebulkę”, czyli noszenie odpowiednio dobranych, kilku warstw ubrań. Pierwszą z nich powinna być przylegająca do ciała bielizna termiczna, która dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii szybko odprowadza pot, zapewniając jednocześnie odpowiednią termoregulację ciała. Kolejna warstwa to – w zależności od pogody – bluza lub softshell chroniący przed wiatrem. W deszczowe dni warto dołożyć też kurtkę przeciwdeszczową. Nie powinno się ubierać dziecka w oparciu o własne odczucie temperatury, ponieważ zazwyczaj organizm dziecka lepiej znosi chłód. Możesz stosować o jedną warstwę ubrań mniej w stosunku do swojego ubioru.

Bawełniane koszulki nie sprawdzą się w chłodne dni. Ten materiał posiada właściwości higroskopijne, dzięki którym dobrze wchłania pot, ale nie odprowadza go poza materiał. Przez to koszulka staje się mokra, co w kontakcie ze skórą dodatkowo oziębia organizm. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie oddychających materiałów.

Kupując kurtkę warto wybrać taki model, który dobrze chroni przed niskimi temperaturami, wiatrem i opadami deszczu. Przykładowo, dziecięca kurtka treningowa Hummel hmlAUTHENTIC TRAINING JACKET jest wykonana z tkanego poliestru i ma właściwości wodoodporne WP3000. Podszewka wykonana jest z siateczki, co daje kurtce gładką strukturę podczas noszenia. Polecamy też kurtkę ortalionową Hummel Core Spray Jacket, która jest dostępna w 5 wariantach kolorystycznych.

W chłodne dni pomocne okażą się też następujące dodatki:

  • Rękawiczki – w szczególności polecamy lekkie modele wykonane z polaru.
  • Czapka – powinna być lekka i oddychająca.
  • Komin – poszukaj modelu, który będzie dobrze przylegał do szyi. Komin w każdym momencie można podciągnąć do góry zasłaniając w ten sposób usta i nos.

Jakie buty do piłki nożnej dla dziecka?

Wybór odpowiednich butów do treningów piłki nożnej jest uzależniony od rodzaju nawierzchni, na jakiej odbywa się mecz. W przypadku boisk zewnętrznych może to być trawa naturalna (buty do piłki nożnej na trawę naturalną) lub trawa sztuczna (buty do piłki nożnej na trawę sztuczną). Do treningów na krytej dachem hali, sprawdź ofertę butów do futsalu.

Źródło tekstu: https://sklep.rsactive.pl/pl/blog/Jak-ubrac-dziecko-na-trening-pilkarski/7