Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

Jak się przygotować do trekkingów w Himalajach?

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą trekkingów w Himalajach? Nie czekaj! Zajrzyj na http://tinyurl.com/y2e7m3dk.

Himalaje wraz z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływa na to wiele elementów – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie nadmienić także o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry stały się areną rywalizacji uznanych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje też wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na początku warto podkreślić, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Źródłem kłopotów bywa także samo opracowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Dlatego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Everestu lub Annapurny

Z ewidentnych względów osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje lub Karakorum sporadycznie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednakże, iż te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, gdyż częstokroć organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Manaslu czy Shishapangma. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale także możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie niezwykłych cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]