Ciągnie cię w góry? Sprawdź się na wycieczkach trekkingowych!

Ciągnie cię w góry? Sprawdź się na wycieczkach trekkingowych!

Aktualna oferta wypraw trekkingowych.

Górskie wycieczki przybierają wiele form. Od spokojnych spacerów po prostych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Aby uczestniczyć w trekkingach, potrzebne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także biegłość obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Aczkolwiek w zamian za niejednokrotnie olbrzymi nakład pracy zyskujemy możliwość delektowania się przepięknymi widokami i kontaktu z dziewiczą naturą.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni stopień trudności do swojego doświadczenia

Poziom trudności jest zależny od terenów, przez które biegną trekkingi. Zawodowcy wyróżniają trzy poziomy trudności wycieczek w regiony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do zwiększonej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga solidnej sprawności oraz co najmniej podstawowej praktyki w górach – na przykład w Karpatach. Najwyższy stopień to wyprawy dla jednostek z doskonałą kondycją fizyczną, znajomością charakteru wysokich gór i potrafiących używać sprzęt, a także przyzwyczajonych do uciążliwych warunków obozowania w ciągu kilkudniowej wędrówki.

Gdzie organizuje się popularne trekkingi?

Trekkingi można praktykować we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce miłośnicy tego rodzaju rozrywki najbardziej cenią sobie trasy w Tatrach. Jeżeli natomiast idzie o inne góry Europy, szerokim uznaniem szczycą się Karpaty Wschodnie, bałkańskie Góry Przeklęte, Alpy, a także leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural. Osoby najbardziej obeznane w trekkingu powinny natomiast spróbować swoich sił w trakcie wyprawy w Karakorum, Himalajach lub Andach.

Nasze dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]