Zwiększ wygodę i bezpieczeństwo jazdy – o akcesoriach motocyklowych

akcesoria motocyklowe kraków

Przemieszczanie się jednośladem to czysta przyjemność. Są metody na to, by jazda na na motorze zapewniała o wiele więcej uciechy, a przy tym była dużo bardziej komfortowa i bezpieczniejsza. Umożliwią to trafnie dobrane akcesoria, w które każdy motocyklista powinien wyposażyć swój motor. Asortyment takich akcesoriów motocyklowych jest spory i znajdą się tu produkty, w których najważniejsza jest ergonomiczność, jak i dodatki, które poprawią wygląd maszyny. Opisujemy te najciekawsze i ogromnie użyteczne.

Akcesoria motocyklowe. Jak chronić się przed mocnym strumieniem powietrza?

Im szybciej jedziemy, tym większy oraz mocniejszy strumień powietrza oddziałuje na sylwetkę motocyklisty. Wiąże się to wieloma niedogodnościami. Mocny wiatr powoduje, że intensywniej czujemy mróz. Rozpędzone powietrze podnosi także poziom hałasu docierający do kierowcy oraz sprawia, iż na przesłonie kasku roztrzaskują się owady, co znacznie redukuje widoczność. Podobnym sytuacjom można jednakże zapobiec instalując deflektor, który skieruje pęd powietrza w inną stroną.

Pozostałe popularne akcesoria motocyklowe

Crash pady i tank pady

Jazda motocyklem niestety nierozłącznie związana jest z groźbą wypadku. Spokojny oraz odpowiedzialny styl prowadzenia jednośladu w znacznym stopniu minimalizuje to niebezpieczeństwo, jednakże nie usuwa go całkowicie. Abstrahując od zabezpieczenia samego kierowcy, należy zadbać także o osłonę maszyny. Tutaj pomogą crash pady oraz tank pady, innymi słowy niewielkie elementy, mocowane na licznych elementach motocykla (np. do tylnej i przedniej osi czy na zbiorniku paliwa). Pochłaniają one sporą część energii podczas upadku, a przy tym zapobiegają ewentualnym zarysowaniom lakieru.

Praktyczny uchwyt dla pasażera

Motocykliści chętnie oferujący innym podwózkę powinni zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo i wygodę. W takim wypadku niezastąpiony będzie uchwyt dla pasażera, który zagwarantuje mu lepszą równowagę aniżeli tylne rączki.

Nasze dane teleadresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]