Z czego wytwarzane są worki na pojemniki euro?

Z czego wytwarzane są worki na pojemniki euro?

Zobacz, gdzie zamówić worki foliowe.

Folia z polietylenu to materiał, bez którego życie w XXI wieku nie byłoby takie samo. Wytwarza się z niej zarówno worki stosowane w mieszkaniach, jak i artykuły foliowe używane m.in. w branży spożywczej.

Worki foliowe do skrzynek euro – niezbędne w sektorze spożywczym

Polietylen, czyli polimer etenu, wykorzystywany jest chętnie w przemyśle. Najpowszechniejsza jego postać to prawdopodobnie worki na śmieci. Do ich produkcji stosuje się zarówno polimer etenu o niskiej gęstości (oznaczany skrótem LDPE), jak i polimer etenu o dużej gęstości (HDPE). HDPE charakteryzuje się wyższą wytrzymałością mechaniczną i posiada wyższą temperaturę topnienia, lecz jest mniej przezroczysty. Z folii tego typu produkuje się m.in. wytrzymałe worki na śmieci. Tymczasem LDPE jest przejrzysty, bezzapachowy i dość miękki, a dzięki temu niezwykle elastyczny. Nie jest tak wytrzymały na wysokie temperatury, za to w tych niższych zachowuje swoją sprężystość. Jest to przydatne w branży spożywczej, głównie tam, gdzie składuje i dostarcza się artykuły w temperaturze poniżej zera. Dla przemysłu spożywczego z LDPE produkuje się worki euro, które dostosowane są do pojemników w kilku rozmiarach. Co ważne, worki do tego przeznaczone powinny dysponować certyfikatami dopuszczającymi je do kontaktu z artykułami żywnościowymi.

Opakowania, przejrzysta folia pakunkowa i pozostałe artykuły foliowe

Z polimeru etenu wytwarza się także masę innych artykułów dla rozmaitych sektorów przemysłu. To przykładowo wszelkiego rodzaju opakowania, transparentna folia pakunkowa (również ta termokurczliwą), rury, a nawet solidne żyłki czy żagle. Jest to też materiał, z którego Global Food Hygiene – polski producent odzieży ochronnej – zaprojektował transparentne, antystatyczne peleryny jednorazowego użytku dla branży fryzjerskiej. Peleryny wytwarzane są w kilku kolorach i w dwóch rozmiarach, a pakowane są w postaci poręcznej rolki ze zrywką, którą pasuje do dozowników.

Nasze dane teleadresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]