Wybieramy kombinezon na motor – jedno- czy dwuczęściowy?

Wybieramy kombinezon na motor – jedno- czy dwuczęściowy?

Chcesz kupić kombinezon motocyklowy? Skieruj się tutaj.

Jazda na motocyklu łączy się nie tylko z pewnym niebezpieczeństwem, ale nieraz także z odczuwaniem niewielkiego braku komfortu. By zmniejszyć negatywne oddziaływanie poniektórych czynników na przyjemność z jazdy, konieczne jest wyposażenie się w stosowną odzież. Specjalne spodnie w komplecie z kurtką bądź kombinezon na motocykl zahamują odczuwanie pędu powietrza, jak również podczas ewentualnego wypadku znacznie zredukują prawdopodobieństwo doznania różnego rodzaju kontuzji. Tak jednak będzie jedynie wtedy, jeśli wybierzemy najlepszy ich model. Co warto zatem nabyć? Co będzie najlepsze – wariant jedno- czy dwuczęściowy? Na jaki materiał postawić? Na te pytania odpowiemy poniżej.

Kombinezon na motor jedno- bądź dwuczęściowy. Który jest odpowiedni?

Jednoczęściowe kombinezony na motor preferują przede wszystkim uczestniczący w wyścigach sportowych, doświadczeni motocykliści, jak również osoby sporadycznie pokonujące odległe trasy bez długich przystanków. Dają one najwyższy stopień bezpieczeństwa w trakcie wypadku. Niestety w parze z tym idzie obniżenie wygody ich zakładania, ale i wykonywania w nim działań innych niż jazda, np. ciężko w nim skorzystać z toalety, co może być znacznym problemem. Wobec tego motocykliści, którzy nie jeżdżą w zawodach, bez wahania mogą zdecydować się na dwuczęściowy kombinezon motocyklowy. Daje on odpowiednią w większości przypadków protekcję, a przy tym swobodniej się go ściąga i ubiera.

Kombinezon na motocykl – weź pod uwagę nie tylko jego budowa

Typ kombinezonu na motocykl to natomiast nie wszystko, na co wypada zwrócić uwagę nabywając jeden z nich. Jednakowo istotny jest materiał, z którego został on wyprodukowany. Tu można wybierać z reguły skórę i specjalne tekstylia. Kombinezony skórzane dają mają dość mały potencjał wentylacji, ale bardzo dobrze ochraniają w razie upadku. Wypada natomiast przyznać, że poniektóre tekstylia – na przykład te z mocnych polimerów – pod tym względem radzą sobie równie dobrze, a zarazem lepiej „oddychają”.

Nasze dane teleadresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]