Właściwości lampy solnej – czy warto ją posiadać?

Właściwości lampy solnej – czy warto ją posiadać?

Zamów lampy solne na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Drobne dekoracje z kamienia i innych minerałów od wieków zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozlicznych wypraw po Polsce, a czasami kupujemy pod wpływem impulsu, gdyż pasują do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Z rzadka aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – częściej to zwykłe dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do wykonania obiektów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej z reguły lampy, ale nie tylko.

Lampa solna – każda z nich jest wyjątkowa

Lampy solne są estetyczne i bez trudu dopasujemy je do wystroju domu, ponieważ są dostępne w 3 kolorach (różowym, szarym, białym) i w wielu ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, bowiem nie ma kamieni o identycznym wzorze krystalizacji oraz kształtach. Wyjątkowo modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się naturalną, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy parający się wytwarzaniem takich lamp, nadają im regularne kształty, na przykład kuli czy też piramidy.

Lampy solne a generowanie anionów

Powszechnie wierzy się, że lampy solne wywierają pozytywne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im z reguły zdolność jonizacji powietrza, czyli generowania ujemnych jonów, które równoważą te generowane przez otaczające nas sprzęty elektroniczne. Aniony poprawiają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu między innymi osobom borykającym się z astmą bądź alergią. Blask, jaki dają tego typu lampy, jest łagodny i uspokajający, stąd zaleca się kupienie ich ludziom cierpiącym na brak snu lub stres, dlatego iż przy nich można skuteczniej się zrelaksować. Ale z brył soli nie tworzy się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich także pojemniczki na bibeloty i cudowne świeczniki, a duże bloki z soli kamiennej stosuje się w gastronomii oraz dekoracji mieszkań.

Nasze dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]