Wisiorki srebrne

Wisiorki srebrne

Jeśli chcesz zamówić zawieszki, kliknij tutaj.

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez artystów materiałów. Nie powinno to zaskakiwać – jest miękkie, świetnie wygląda i charakteryzuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – metal ten jest bardzo delikatny, w związku z czym możemy uszkodzić. W jaki sposób więc dbać o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Mocne środki myjące dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii okazują się zabójcze. Przez nie metal może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie wolno więc stosować ich w celu czyszczenia ozdób, a w czasie mycia naczyń koniecznie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Gdzie przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy stosować pudełka wyściełane od wewnątrz delikatnym materiałem – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Srebro nie najlepiej reaguje również na kontakt z wodą oraz ciepłem, które mogą powodować, że straci kolory lub zmieni kształt. Przed włożeniem do pudełka kilku ozdób, powinniśmy przed tym owinąć je delikatną ścierką lub włożyć do plastikowej torebki.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli, która doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Poza tym odpowiednie będą również alkohol, białko jaja oraz specjalne płyny. Do czyszczenia srebrnej biżuterii musimy korzystać z miękkich ścierek – sztywne potrafią porysować powierzchnię.