W temacie ozdabiania biżuterii – cyrkonie

W temacie ozdabiania biżuterii – cyrkonie

Jeśli chcesz zamówić cyrkonie, zobacz tutaj.

Podczas ozdabiania biżuterii popularnie stosuje się przeróżne kamienie szlachetne. Poza niezaprzeczalnym nadaniem biżuterii unikalnego wyglądu, znacząco podnoszą cenę tworzonego dzieła. Konsekwencją tego jest dość wąskie grono ludzi mogących pozwolić sobie na klejnoty otoczone legendarną sławą w posiadanym zbiorze. Na szczęście istnieją też alternatywy dla przeciętnego człowieka.

Co to w ogóle są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi naturalnie w przyrodzie są wytwarzane w pełni syntetycznie. Stanowią one jedną z prawie idealnych alternatyw dla brylantów – z powodu niemal identycznego wyglądu i podobnych cech. Zazwyczaj cyrkonia jest pozbawiona koloru, ale okazy zawierające inne minerały mogą posiadać dowolne odcienie lub nawet zmieniać się dzięki działaniu światła. Ze względu na wymienione cechy estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Medycyna i bizuteria, czyli w jakich dziedzinach stosuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie swoje miejsce jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, posiadają one naturalnie też inne zastosowania. Wykorzystuje się je między innymi w celach medycznych (jako tymczasowe wypełnienie zębów mlecznych), do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach albo też przemyśle. Dawniej, dzięki posiadanym cechom używane były nawet przez Rosjan w ich programach kosmicznych. W przypadku, gdy interesuje nas unikatowa biżuteria z cyrkoniami, kupić ją można na przykład przez internet.