Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Dowiedz się więcej o kaskach do jazdy konnej na horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki.

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportu, gdzie ryzyko upadków jest dość duże. A te, przez sporą prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę groźne. Na uszkodzenia podatna jest w szczególności głowa dżokeja, która obligatoryjnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa można nabyć dwa rodzaje zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co wybrać?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim nakryciem głowy. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednakże tak solidnej protekcji jak kask, dlatego rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, używany przez wyczynowych sportowców, który posiada atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejszą kwestią przy zakupie kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask musi dysponować odpowiednimi certyfikatami oraz być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja lub umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który uprości jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask jeździecki nie powinno się także iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]