Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Dowiedz się, gdzie kupić shuttersy.

Urządzając pokój, na ogół nie przeznacza się dużo uwagi na okna. Najczęściej decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, a więc firanki oraz zasłony, które nieraz zestawiane są z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno rzadko znane w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Charakterystyka okiennic dekoracyjnych typu shutters

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (lub też po polsku – szutersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych ruszają się, a więc można ustawiać je w różnych pozycjach, w zależności od potrzeb lokatorów. Producenci wykonują je z drewna, PCV, jak również z płyt pilśniowych. Shuttersy montuje się przeważnie na oknach, jakkolwiek jednakowo dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda element okna, który w europejskim budownictwie widuje się w dalszym ciągu stosunkowo rzadko, ale gros z nas zapewne w kinie czy w telewizji, gdyż tego typu okiennice są niezwykle popularne na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w RPA i w krajach śródziemnomorskich.

Dekoracyjne okiennice shutters nadają wnętrzom bardzo szykowny wygląd

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters świetnie wyglądają, mają one także przydatne funkcje. Przy ich użyciu można pasywnie kontrolować wykorzystanie padającego światła: latem uniemożliwiać nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – zapobiegać utracie ciepłego powietrza. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów wnętrz i nie ma przeważnie trudności, żeby założyć je na przeważającej większości okien. Produkuje oraz montuje się je na zlecenie, co sprawia, iż są stosunkowo droższym rozwiązaniem niż na przykład rolety. Shuttersy jednak przydają wnętrzom niesłychanie atrakcyjny wygląd, dzięki czemu podwyższają wartość nieruchomości. Wypada również podkreślić, iż ustawienie lameli shuttersów jest ustawiane bez pomocy sznurów, co posiadacze zwierząt czy rodzice małych dzieci, które mogłyby zaplątać się sterczące linki, uznają zapewne za dodatkową zaletę.

Nasze dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]