Rzeźby ogrodowe mogą znaleźć zastosowanie nie tylko na terenach ogólnodostępnych, ale też na prywatnych posesjach. Którą metodą się je wykonuje? Kto zazwyczaj nabywa fontanny w formie ozdobnej figury oraz rzeźby ogrodowe?
Nowoczesne rzeźby ogrodowe – nowatorski sposób na dopełnienie przestrzeni
Rzeźby do ogrodu stają się coraz bardziej popularną metodą urozmaicenia terenów miejskich i prywatnych ogrodów. Dzisiaj dużym zainteresowaniem cieszą się kreatywne rzeźby wykonane techniką odlewu, których forma została opracowana w oparciu o preferencje zamawiającego, jego zamiłowania, a także rozmiar ogrodu. W obszernych przestrzeniach wyśmienicie prezentują się większe, masywne dzieła, które zachwycają swoim majestatycznym stylem. W mniejszych ogrodach zaleca się z kolei zastosowanie małych rzeźb. Zamawiający mogą wybierać pomiędzy pomnikami minimalistycznymi albo wprost na odwrót – zdecydować się na bogate wzory. Dobór stosownej rzeźby musi zależeć od charakteru ogrodu i tego, jaki skutek chcemy ostatecznie uzyskać. Znacznym popytem cieszą się też niecodzienne rzeźby użytkowe, jak np. fontanna ogrodowa. Figury te to doskonała forma dopełnienia przestrzeni.
Dla kogo rzeźby ogrodowe?
Rzeźba do ogrodu to odzwierciedlenie artystycznej ekspresji i jest poszukiwana przez klientów różnego typu. Doskonale prezentuje się w parkach, gminnych ogrodach, laskach, może też być ozdobą posesji przy uniwersytecie, hotelu, muzeum, urzędzie bądź innym obiekcie o charakterze publicznym lub komercyjnym. Rzeźby zamawiają też osoby prywatne, które pragną stworzyć we własnym ogrodzie niecodzienny klimat. Można wybrać figurę stylizowaną na antyk lub zdecydować się na rzeźbę w minimalistycznym stylu, która zaakcentuje współczesny charakter ogrodu. Modne są również okazałe rzeźby w stylu orientalnym, które będą stanowić zachwycające dopełnienie ogrodu utrzymanego w stylu japońskim.