Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Znajdź listwy drewniane.

Z pozoru są mało ważnym elementem, jednak ich stylistyka ma ogromny wpływ na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają estetyczne poprowadzenie przewodów i chronią najniższe partie ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, w których poruszamy się w butach. To na pewno dostateczny argument, by nie lekceważyć ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC lub MDF

Drewno to materiał wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i doskonale komponuje się z eleganckimi dodatkami czy meblami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą zaś listwy podłogowe wykonane z MDF albo PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, również i te mogą być wyprodukowane zarówno z różnych tworzyw, jak i z litego drewna. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, jeżeli kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Nasze dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]