Lampy solne – cechy lecznicze

Lampy solne – cechy lecznicze

Nie przekopuj już Internetu! Lampa solna sklep na miarę Twoich potrzeb znajduje się na https://ogrodysolne.pl/pl/c/Lampy-solne/16.

Lampy solne w ostatnich czasach zdobyły dużą popularność. Trzeba przyznać, iż są niezmiernie estetycznym dodatkiem do mieszkalnych wnętrz, zapewniającym nastrojową atmosferę. Ale czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych ma prawo zapewniać także korzyści rekonwalescencyjne?

Czym są lampy solne

Lampy solne to nie jedynie śliczne dekoracje wnętrz mieszkalnych, lecz również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są stworzone z brył soli, odkopanych z kopalni, a następnie wydrążonych, by pomieścić w środku żarówkę. Najczęściej bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest uruchomiona, nadaje ciepłe, subtelne światło, komponując przyjemną aurę w pomieszczeniu.

Zasada działania lampy solnej

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła wydzielanego przez lampę, jony ujemne są uwalniane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne określane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy zarazki. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, destylując jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery ma prawo dostarczyć ulgę ludziom cierpiącym na alergie lub też problemy z układem oddechowym.

Jakie właściwości zdrowotne posiada lampa solna?

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych najczęściej wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze ma prawo przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą czy innymi schorzeniami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, sprzyjając relaksowi oraz redukcji stresu, poprawa koncentracji – uważa się, że jony ujemne, emitowane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy uważają, iż jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń generowanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie modne dodatki do wnętrz mieszkalnych, ale również możliwe źródło zdrowia oraz właściwego samopoczucia.

Nasze dane teleadresowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]