Kosmetyki naturalne – charakterystyka

Kosmetyki naturalne – charakterystyka

Chcesz zamówić kosmetyki ekologiczne? Sprawdź https://houseofbeauty.com.pl/c/62-naturalne-kosmetyki.

W ostatnich latach nastąpił powrót do produktów ekologicznych i naturalnych. Chcemy, by nasze kosmetyki nie tylko pięknie pachniały i były skuteczne, ale także aby zawierały łagodne dla organizmu składniki.

Atuty kosmetyków naturalnych

Produkty, które powstały z ekologicznie czystych roślin, zdobywają coraz większą popularność. Odwracamy się od składników chemicznych i syntetycznych, szukając równowagi dla naszych zmęczonych zanieczyszczeniami środowiska włosów i skóry. Kosmetyki ekologiczne nie powodują alergii, nie mają duszącego, sztucznego zapachu oraz charakteryzują się doskonałą wchłanialnością. Zazwyczaj pakowane w opakowania przyjazne środowisku, a więc pomagają nam chronić Ziemię.

Kosmetyki ekologiczne – składniki

Do wytwarzania kosmetyków organicznych wykorzystuje się naturalne olejki (np. arganowy, migdałowy czy macadamia, ale też mniej spotykane oleje z rokitnika czy mandarynki), probiotyki, witaminy, wyciągi z roślin (np. lawenda, hibiskus). W przeciwieństwie do fabrycznie wytwarzanych kosmetyków, szczególną uwagę przykłada się do pochodzenia komponentów oraz idealnego balansu między niezbędnymi elementami pozwalającymi na zachowanie świeżości a wykorzystaniem jak największej ilości składników bliskich naturze.

Jakie kosmetyki naturalne można kupić w Polsce?

Największym wyborem mogą poszczycić się świetnie wyposażone sklepy internetowe. Znajdziemy w nich zarówno profesjonalne produkty do makijażu, jak i kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała – kremy naturalne, balsamy nawilżające, oczyszczające peelingi, łagodne olejki do kąpieli. Nie może również zabraknąć artykułów wzmacniających włosy, takich jak szampony, naturalne maski do włosów, odżywki oraz inne kosmetyki dedykowane do pielęgnacji loków.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]