Kapsułki kawy do ekspresu – wiele smaku w małym opakowaniu

Kapsułki kawy do ekspresu – wiele smaku w małym opakowaniu

Jeśli chcesz nabyć kapsułki do ekspresu, koniecznie sprawdź cafessima.pl.

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się również ze znajomymi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale nadal pijemy go z reguły w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki kawy do ekspresu jednakowo dobra jak w kawiarni

Kiedy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie przygotowaną wybieramy się przeważnie do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie różnorodnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak zamienić espresso w perfekcyjne cappuccino, latte czy macchiato. Dlatego popularna od dziesięcioleci, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do ekspresu? W zasadzie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się idealnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podsunięcie filiżanki lub kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wykona całą pracę za nas.

Kapsułki z kawą – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są drogie – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Sama kawa w kapsułkach to także nie jest duży koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. macchiato można przygotować w domu za niecałe 1,40 zł. Cena waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem serwowanym w kawiarni, jest to zazwyczaj ok 20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich znaczną zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się nierzadko czy posiadając ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od danego producenta. To nieuzasadnione niepokoje. W tej chwili do wszystkich popularnych systemów, m.in. Tchibo Cafissimo, Nespresso czy Nescafe Dolce Gusto można nabyć pasujące kapsułki.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]