Jak wybrać ekspres do kawy Jura?

Jak wybrać ekspres do kawy Jura?

Wybór odpowiedniej kawy nie gwarantuje otrzymania doskonałego naparu. Żeby zachwycić rodzinę świetnym aromatem kawy, musimy zatroszczyć się o właściwą technikę zaparzania, a także ekspres, który umożliwi wypracowanie właściwej ciepłoty wody oraz ciśnienia. Wiedzą o tym projektanci marki Jura, bo od prawie dziewięciu dekad proponują nam świetne ekspresy, które mogą być użytkowane zarówno przez entuzjastów dobrej kawy, jak i profesjonalnych baristów. Czemu więc warto postawić na ekspresy tej firmy? Jakie atuty ma ekspres do kawy Jura? Jak wybrać urządzenie odpowiednie do konkretnych oczekiwań i ustrzec się problemów w jego użytkowaniu?

Zawodowy ekspres do kawy Jura

Jura znana jest przede wszystkim z uwagi na wytwarzane przez nią ekspresy dla zawodowych baristów. Ci często sięgają po wyroby tej marki, ponieważ są one niezawodne, a ich konstrukcja pozwala na zrobienie wszystkich rodzajów kaw – również tych, których nie można przygotować bez spienienia mleka. Firma Jura przygotowała dla zawodowych baristów wiele typów ekspresów, które należą do kilku serii – na przykład GIGA PROFESSIONAL, Classic oraz XJ, zaś każda z nich wyróżnia się odmiennym poborem mocy oraz opcjami zaparzenia napojów.

Domowe ekspresy do kawy Jura

Chociaż wiele ekspresów firmy adresowanych jest do profesjonalnych baristów, ekspres Jura bez problemów będzie również stosowany w domu. Tym bardziej, iż w jej ofercie znajdziemy sporo urządzeń, które stworzone są właśnie do użytku w kuchni. Najlepiej zdadzą egzamin ekspresy z linii
C, E i ENA, bo cechują się prostą budową oraz różnymi funkcjami umożliwiającymi przygotowanie świetnej kawy. Dobrze też wspomnieć, iż Jura proponuje również sprzęty, które ułatwią zrobienie bardziej oryginalnych rodzajów tego napoju oraz naprawę ekspresów.