Drukarka 3D dla profesjonalistów – Stratasys, Makerbot i inne

Drukarka 3D dla profesjonalistów – Stratasys, Makerbot i inne

Dalsze informacje o drukarkach 3D.

W asortymencie firmy CadXpert natkniesz się tylko na urządzenia od najlepszych producentów tych rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, jak również Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszej ofercie, działają między innymi w technologiach: SLA, FDM oraz PolyJet.

Drukarki 3D Stratasys – zredukują wydatki na produkcję

Stratasys jest światowym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od ponad trzech dekad – a dokładnie od 1988 r. – zaopatruje klientów najnowocześniejsze rozwiązania oraz maszyny. Szacuje się, iż używając drukarek 3D oraz pozostałych produktów Stratasys można prawie o 90% zredukować koszty produkcji i czas poświęcony na proces produkcyjny. Główne idee pracy ekspertów marki Stratasys to dostarczanie najlepszych możliwych usług i urządzeń, jak również wsparcie merytoryczne i techniczna. Bestsellery z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, polecane dla biznesu i przemysłu. Nowinką w naszej ofercie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Formlabs to kolejny lider produkcji drukarek 3D. Czym wyróżnia się ta firma na rynku maszyn do druku 3D? Formlabs tworzy niezwykle zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego wytwarzania, jak m.in. SLA i SLS. Nową propozycję w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, działające w nowatorskiej, autorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi formę technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszystkie pozostałe urządzenia Formlabs – znamionuje się nieskomplikowaną obsługą i ergonomiczną budową. Czym nowa technologia LFS różni się od SLA? Z pewnością lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz szybkością druku, a także precyzyjnym odzwierciedleniem najmniejszych elementów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, dlatego można ekspresowo otrzymać jednakowe makiety, do czego dąży się z reguły w powtarzalnej, masowej produkcji.

MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot dostarcza wysokiej jakości zaawansowane drukarki 3D, działające wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta mają obszerne zastosowanie w różnych sektorach przemysłu, edukacji, biznesu i wielu innych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to produkt wspierany przez Stratasys. To sprzęt, który obsługuje materiały dostępne dla kolekcji Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100°C. Otrzymany druk jest solidny i dokładny, a podczas procesu drukowania nie pojawiają się odkształcenia ani przemieszczenie się warstw.

Nasze dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]