Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Więcej na temat shuttersów w salonie na https://skyshutters.pl/realizacje/.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. szatersy (shutters), kojarzą się przeważnie z wnętrzami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Tymczasem ten moduł osłony okna można użyć też w europejskich domach – jest to bardzo trwałe, a jednocześnie wyśmienicie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych sytuacjach zda egzamin lepiej niż popularniejsze w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – ozdoba i praktyczne zastosowanie

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie czy w pokoju gościnnym, pełnią dwie funkcje – dekoracyjną i praktyczną. Shuttersy dostrzegalnie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są szersze, co sprawia, że rewelacyjnie wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, ponieważ to w salonie przyjmuje się gości oraz przesiaduje się w nim po wiele godzin w ciągu dnia. W związku z tym powinno się zatroszczyć się, by ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale równocześnie przytulny. Swoboda zmiany stopnia nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych wnikających do pomieszczenia, co umożliwia m.in. pełne jego przyciemnienie, jeśli chcemy zobaczyć serial, bądź jego lekkie ściemnienie, gdy pragniemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – wyjątkowo łatwe czyszczenie

Swoboda kontroli dostępu promieni słonecznych do pokoju jest z pewnością najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednakże również z innej przyczyny – z ich pomocą da się efektywnie korygować temperaturę sypialni, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic shuttersów w trakcie zimy dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, a w trakcie lata łatwiej jest utrzymać w niej niską temperaturę. Na dodatek shuttersy tworzą efektywną zaporę chroniącą przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to także znakomite rozwiązanie dla alergików. Osadza się na nich mniej drobinek kurzu niż w plisach firanek, a ich pielęgnacja jest bardzo prosta i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się też w pokoju dziecięcym, w łazience oraz w kuchni.

Nasze dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]