Czym charakteryzuje się mesz dla koni?

Czym charakteryzuje się mesz dla koni?

Kup mesz na https://horse-trade.pl/pl/c/Mesze/342.

Mesz to karma o wysokiej zawartości odżywczej, którą można podawać każdemu koniowi niezależnie od jego ogólnego trybu życia oraz stopnia aktywności. Co kluczowe, mesz łatwo się trawi i dostarcza organizmowi konia składniki odżywcze, których zadaniem jest m.in regulacja pracy jelit, a także wzmocnienie układu trawiennego.

Mesz – składniki kupisz w sklepie bez problemu

Przygotowanie meszu dla konia na własną rękę jest procesem dość czasochłonnym, jednak nie jest to zbyt skomplikowane, a składniki do jego zrobienia są w większości dużych marketów. Fundamentem każdego meszu są siemię lniane, otręby pszenne i owies. W części przepisów na mesz wymienia się sól, jednakże proponujemy podać ja zwierzęciu w lizawce, która przyniesie mu więcej satysfakcji. Do uprzednio wspomnianych składników do meszu można dodać wiele przysmaków lubianych przez konie, takie jak cząstki marchwi, koper włoski, lucerna, czarnuszka oraz liście mięty. W sieci można znaleźć wiele rozmaitych przepisów na mesz dla koni, od niesłychanie prostych do takich z długą listą składników. Rekomendujemy wypróbować kilka z nich, by przekonać się, który najbardziej będzie smakował naszemu koniu.

Jak często dawać koniom mesz?

Wypada pamiętać, że rekomenduje się karmić meszem zdrowe konie dwa razy na tydzień, a zwierzętom cierpiącym na wrzody, kolki i pozostałe schorzenia związane z trawieniem, weterynarze zalecają tę strawę częściej, także każdego dnia. Niezwykle ważne jest, by mesz podawać koniom ciepły. Dlaczego? Podstawowy komponent meszu, a mianowicie siemię lniane, po zagotowaniu produkuje żel, który później powleka układ trawienny zwierzęca, co skutkuje zwalcza podrażnienia i stany zapalne. Ze względu na to, iż własnoręczne przygotowanie meszu zajmuje średnio 3-4 godziny, w sklepach z artykułami dla koni oferowane są gotowe mieszanki, które po dodaniu gorącej wody można po kilku chwilach podawać zwierzętom.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]