Antena telewizyjna – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Antena telewizyjna – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Więcej szczegółów o antenie naziemnej.

W przeważającej większości domów dostrzec można telewizor. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak telewizor nie okazał się bezużytecznym przedmiotem, należy zainwestować również w odpowiednią antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w przeróżnych okolicznościach.

Antena naziemna – na jaki model należy się decydować?

Wybór anten DVB-T jest w chwili obecnej niezwykle szeroki. W sprzedaży dostępne są anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, jak również pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Dostępne aktualnie w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim łatwością montażu. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w rękach narzędzia niezbędne do majsterkowania. Anteny naziemne, które dzisiaj oferują nam producenci, cechują się także wyjątkową odpornością na działanie zmiennych czynników pogodowych. W związku z tym umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena telewizyjna – co powinno się brać pod uwagę przy jej wyborze?

Szeroki wybór anten tego rodzaju sprawił, że trzeba mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy zamontować. Należy wiedzieć, że uwagę powinno się zwrócić na szereg uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników można szybko wyszukać w Internecie. Liczy się też moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać trzeba zawsze ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu ulokowania antena naziemna. Ogromne znaczenie ma również to, czy mieszkamy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]