Z urządzenia do drenażu limfatycznego możesz korzystać w domu

Z urządzenia do drenażu limfatycznego możesz korzystać w domu

Aparat do drenażu limfatycznego znajdziesz na https://carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego zadaniem jest poprawienie obiegu chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii prawie wiek temu – to zbiór najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów czerpiących oraz obrotowych, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta oraz miejsca masażu.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – zabieg presoterapii bez udziału masażysty

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci chętnie stosują aparaty do drenażu limfatycznego, które symulują masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów podzielonych na komory, które nasuwa się na obrzękłe kończyny górne i dolne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych komór rękaw naciska na kończynę, pobudzając w ten sposób przepływ chłonki. Jest wiele powodów do zastosowania zabiegu drenażu limfatycznego. To głównie zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w likwidacji “skórki pomarańczowej” czy wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, najczęściej jako element regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Domowe urządzenie do masażu limfatycznego

Dużo opcji użycia urządzeń do drenażu limfatycznego wpłynęło mocno na ulepszenie tego sprzętu. Teraz osoby cyklicznie korzystające z tej formy masażu mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, za sprawą innowacyjnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Aparaty do presoterapii do użytku domowego od tego producenta cechują parametry zbliżone do sprzętu stosowanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest masaż. Maszyny CarePump są dość lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, w związku z tym bez problemu można zabrać je w podróż, przykładowo na zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być zawsze skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, ponieważ występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. zakrzepica bądź choroba nowotworowa, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]