Widzisz niepokojące zmiany w moczu? Czas na konsultację z urologiem

Widzisz niepokojące zmiany w moczu? Czas na konsultację z urologiem

Więcej informacji o urologii w Krakowie.

U szeregu pacjentów konsultacja z urologiem powoduje zakłopotanie. Choroby, jakimi zajmuje się urologia, postrzegane są jako niezmiernie intymne, co sprawia, iż pacjenci, którzy odnotowali u siebie pewne objawy choroby, częstokroć opóźniają o wiele tygodni badanie u specjalisty. Niestety może to skutkować groźnymi konsekwencjami dla układu moczowego.

Masz problemy z oddawaniem moczu? Zgłoś się do urologa!

Urologia zajmuje się rozpoznaniem oraz leczeniem chorób żeńskiego układu moczowego, a u mężczyzn – układu moczowo-płciowego. Organy tego układu odpowiadają chociażby za wydalanie z organizmu nadmiaru soli mineralnych oraz mocznika, który powstaje w wątrobie jako uboczny produkt rozpadu białek, czy produkcję hormonów. O problemach z układem moczowym może alarmować sporo przeróżnych symptomów, które często są bagatelizowane przez pacjentów w nadziei, że same miną. Na jakie wobec tego symptomy trzeba zwrócić specjalną uwagę i potraktować je jako bodziec do natychmiastowego zapisania się na wizytę do urologa? Będą to w szczególności wszystkie zmiany związane z moczem, a więc obecność w nim krwi albo ropy, jego ciemniejsze zabarwienie czy spienienie, ale także pieczenie albo ból przy oddawaniu moczu, przerywany strumień, nietrzymanie moczu bądź wydalanie jego niewielkich ilości. Niektóre objawy mogą być też mniej oczywiste, przykładowo ból pleców bądź podbrzusza, spuchnięcie stóp oraz nadciśnienie tętnicze. Lekarz urolog zajmuje się także męskim układem płciowym, dlatego panowie powinni udać się do niego kiedy doświadczają problemów związanych z podtrzymaniem wzwodu, ze stulejką, z wytryskiem (np. gdy widoczna jest krew w spermie) czy kiedy spostrzegą jakiekolwiek zmiany na jądrach bądź prąciu. Warto też podkreślić, że mężczyźni po ukończeniu 40 lat powinni cyklicznie zgłaszać się na wizyty kontrolne, celem zbadania prostaty.

Leczenie wodniaka jądra, cystoskopia i skomplikowane zabiegi – codzienność dyżuru urologa – leczenie stulejki, wazektomia i skomplikowane zabiegi

Pacjenci przeważnie umawiają się do poradni urologa w celu konsultacji dotyczącej wazektomii, wykonania biopsji prostaty (pozwalającej na diagnostykę nowotworu tego organu), cystoskopii (to znaczy obrazowania wnętrza pęcherza moczowego), jak również leczenia torbieli nerek, wodniaka jądra bądź stulejki. Urolodzy na co dzień wykonują także wiele trudnych zabiegów, jak np. plastyka połączenia miedniczkowo-moczowodowego, laparoskopowa operacja żylaków powrózka nasiennego i przezcewkowa resekcja guza pęcherza moczowego czy prostaty.

Nasze dane teleadresowe:
SCM Sp. z o.o. Prywatny Szpital Specjalistyczny
ul. Grzegórzecka 67C/U6
„Wiślane Tarasy”
31-559 Kraków

Tel.: +48 12 353 66 01
Mob.: +48 780 61 41 02
E-mail: [email protected]