Sól kłodawska niejodowana i różowa sól himalajska

Sól kłodawska niejodowana i różowa sól himalajska

Dowiedz się więcej o soli kłodawskiej niejodowanej na superbutelki.pl.

Sól to związek chemiczny konieczny do poprawnego funkcjonowania organizmu człowieka. Jakie własności posiada sól himalajska oraz sól kłodawska? Czemu warto ich używać do przygotowywania żywności?

Atuty różowej soli himalajskiej

Sól kuchenna to jedna z najistotniejszych przypraw, która wspaniale uwydatnia smak posiłków. Pomimo, że nadużywanie soli może mieć niepożądane oddziaływanie na nasze samopoczucie, to jej odpowiednie dawki (nie więcej niż 6 gramów na dobę) są konieczne dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Sól zaopatruje nas bowiem w sód, czyli w pierwiastek regulujący gospodarkę wodną i utrzymanie właściwego ciśnienia krwi. Jednym ze zdrowych typów soli jest różowa sól himalajska wydobywana ze pokładów mających prawie 250 mln lat. Składnik ten zawiera wiele potrzebnych minerałów oraz pierwiastków, takich jak selen, wapń czy cynk, a jednocześnie nie posiada niebezpiecznych zanieczyszczeń i składników, np. trujących metali ciężkich. Różowa sól himalajska doskonale podbija smak potraw i jest sprzedawana zarówno w postaci grubych, jak i drobnych kryształków.

Sól kłodawska niejodowana – wykorzystywana nie tylko w gastronomii

Sól kłodawska z kolei to składnik o dużym stopniu czystości – zawiera 97% chlorku sodu i stanowi wspaniały do domowych przetworów. Jest m.in. kopalnią wapnia, magnezu czy żelaza, czyli składników niezbędnych do zachowania pełni zdrowia. Niejodowana sól kłodawska pochodzi z kopalni soli Kłodawa w Wielkopolsce. Nie wypłukuje się jej ze złoża, tym samym nie traci swoich własności i jest bez problemu przyswajana przez układ pokarmowy. Sól kłodawska niejodowana jest często wykorzystywana nie tylko w przemyśle spożywczym, ale również sektorze przemysłowym, chemicznym oraz w kosmetyce, lecznictwie i rolnictwie.

Nasze dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]