Korekcja starczowzroczności – dostępne metody

Korekcja starczowzroczności – dostępne metody

Na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/ przeczytasz wszystko, co należy wiedzieć o korekcji starczowzroczności.

Starczowzroczność, czyli presbiopia, to jeden z często występujących procesów powiązanych bezpośrednio ze starzeniem się. Jej oznaką jest utrata zdolności widzenia w bliży, co praktycznie uniemożliwia użycie laptopa i smartfona, rozwiązywanie krzyżówek, czytanie książek, a także podejmowanie wielu codziennych aktywności. Presbiopia jest konsekwencją zaburzenia zdolności oka do akomodacji lub jej kompletnej straty. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być zakładanie szkieł korekcyjnych, jednakże wywołuje to sporo komplikacji. Soczewki do bliży przeszkadzają w dostrzeganiu dali, okulary progresywne są w większości wypadków drogie, zaś modele dwuogniskowe często nie są wygodne. Idealnym wyjściem może okazać się tym samym wyeliminowanie presbiopii podczas zabiegu.

Korekcja starczowzroczności. Dlaczego jest potrzebna?

Jak już wspomnieliśmy, leczenie presbiopii umożliwia uniknięcie wielu przeszkód przy wykonywaniu powszednich, najprostszych aktywności. Ludzie dotknięte tym schorzeniem (warto zaakcentować, że w niektórych przypadkach pierwsze symptomy starczowzroczności manifestują się niedługo po czterdziestym roku życia) mają problemy z czytaniem lub korzystaniem z urządzeń elektronicznych, jak również dokonywaniem zakupów (właściwie uniemożliwia odczytanie ceny towaru) bądź przemieszczaniem się komunikacją publiczną (problemy z korzystaniem z rozkładów jazdy). Co więcej, odwrotnie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest równoważona przez zdolność wyraźniejszego widzenia w dali, a noszenie szkieł korekcyjnych okazuje się dla osób cierpiących na tę wadę uciążliwe. Nie należy również zapominać, że wada ta się nieustająco pogłębia, a każde następujące dwa lata skutkują najczęściej pogorszeniem widzenia o około ćwierć dioptrii.

Leczenie starczowzroczności – jakie techniki są możliwe?

Oprócz korekty przy pomocy okularów, dostępne jest też leczenie presbiopii z wykorzystaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują nieodzowność korzystania z okularów. Techniki jak np. PRESBYMAX® są także rozwiązaniem, aby w toku jednego zabiegu kompletnie pozbyć się wady w obu oczach.

Nasze dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]