Jak leczyć wady wzroku? O korekcji laserowej

Jak leczyć wady wzroku? O korekcji laserowej

Zainteresowany laserową korekcją Kraków? Zajrzyj tutaj.

Praca w różnych zawodach, możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych oraz komfort w codziennych sytuacjach – to jedynie niektóre z powodów, które skłaniają ludzi do wykonania laserowej korekty wzroku. Popularność tej metody ostatnio bezustannie rośnie, na co wpływ ma na pewno niezwykle małe ryzyko potencjalnych powikłań oraz doskonalsza technologia (i wynikająca z niej redukcja cen leczenia). Za przeprowadzeniem zabiegu korekcji laserowej wzroku przemawiają też względy zdrowotne. Wiele badań dowodzi bowiem, że zaniedbane wady wzroku mogą prowadzić do wiele poważniejszych problemów, gdyż stanowią czwartą (zaraz po zwyrodnieniu plamki, jaskrze i zaćmie) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością walczy jeden na trzech mieszkańców Starego Kontynentu.

Korekta laserowa wzroku – czy warto?

Laserowa korekcja wzroku korzysta z możliwości kształtowania rogówki przy pomocy skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej centrum uzyskuje się wspaniałe rezultaty. Redukując jej obwód i podnosząc środek, można natomiast usunąć nadwzroczność. Obecnie szeroko rozpowszechnionych rodzajem lasera używanego w trakcie procedur okulistycznych jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie wiązki podczerwieni. Pozwala to na wykonanie precyzyjnego formowania, a równocześnie zmniejsza niebezpieczeństwo uszkodzenia zdrowych części rogówki. Za decyzją o wyborze tego sposobu leczenia wad widzenia przemawia multum argumentów. Istotne to z całą pewnością niska inwazyjność, skuteczność, dokładność i małe niebezpieczeństwo komplikacji. Trzeba napomknąć także o tym, iż zabieg nie musi być wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekta wzroku – są również przeciwwskazania

Zanim zdecydujemy poddać się leczeniu laserem, trzeba być przygotowanym na to, że w poniektórych przypadkach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Do najpopularniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy głównie ciążę i karmienie piersią,schorzenia oczu jak przykładowo zaćma, nieukończony 21 roku życia, infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne czy posiadanie rozrusznika serca.

Nasze dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]