Filtry powietrza do domu – czy usuwają pyły i wirusy?

Filtry powietrza do domu – czy usuwają pyły i wirusy?

Mieszkańcy miast pomału nabierają świadomości, jak istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: sadzę, spaliny pojazdów, pyły zawieszone PM10, kurz czy drobnoustroje i wirusy. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w domu lub biurze?

Jak wysoka jest wydajność oczyszczacza powietrza?

Dzisiaj najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się określając najmniejszą wielkość drobin zanieczyszczenia, które będą wychwycone w ich filtrze. Oczyszczacze o dużej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wychwytują niemalże wszystkie zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może stać się znacznie efektywniejsze.

Oczyszczacz powietrza Airdog – zalety

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje wysoki poziom filtracji. Zatrzymują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co pozwala wyeliminować sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i ekspresowo usuwa również wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby okresowej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, a jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są łatwe w użyciu oraz energooszczędne.