Chirurg stomatolog – gdy zwykła pomoc stomatologiczna nie wystarcza

Chirurg stomatolog – gdy zwykła pomoc stomatologiczna nie wystarcza

Nie każde schorzenia zębów jesteśmy w stanie zlikwidować zwykłymi technikami. Jeżeli okazują się one niewystarczające, jedynym rozwiązaniem bywa zazwyczaj jedna z metod chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się między innymi w razie uszkodzonych dziąseł, potrzeby umieszczenia implantów lub koron, dużych uszkodzeń uzębienia i schorzeń tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju owrzodzeń lub nowotworów. Które metody są jednak wykorzystywane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego specjalisty wybrać się, by leczenie było były komfortowe, a nie przytrafiły się nam przykre pomyłki?

Chirurg stomatolog – leczenie

Niewątpliwie najczęściej przeprowadzanym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się usunięcia zębów – także tych znacznie zniszczonych, potrzebujących nacięcia dziąsła i dłutowania. W przypadku sporych ubytków lub pacjentów po wypadkach konieczne okazuje się czasem odbudowanie kości – to także wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także terapią wszelkich schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych przed chwilą nowotworów lub owrzodzeń – a także odtwarzaniem chorych tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak nietrudno się domyślić, wybór złego chirurga stomatologa może być źródłem poważnych problemów. Warto więc powiedzieć parę słów o tym, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog oraz czym kierować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze będzie z pewnością to, aby stosował on tylko nowoczesne akcesoria i, co najistotniejsze, leki przeciwbólowe. Spore znaczenie ma również atmosfera w poradni i stosunek dentysty do chorych – wiele mówią nam na ten temat opinie wcześniejszych klientów, które znajdziemy na przykład w internecie lub w gronie bliskich.