Więcej o badaniach wysokościowych Bielsko Biała na www.testypsychologiczne.com.pl.
Za pracę na wysokości uznaje się pracę wykonywaną na wysokości przekraczającej 3 metry nad podłogą bądź gruntem. Dotyczy to zatem prac przede wszystkim budowlanych, ale także pracowników wykonujących roboty remontowo–budowlane, elektryków i przedstawicieli wielu innych zawodów. Jak przebiegają te badania?
Zakres badań wysokościowych
Praca na wysokości, mimo iż zgodnie z przepisami BHP musi odbywać się z wykorzystaniem odpowiednich akcesoriów, nie należy do bezpiecznych, dlatego badania wysokościowe mają wykazać, jeśli ktoś nie może jej wykonywać. Pracy tego typu nie mogą wykonywać osoby mające zawroty głowy, cierpiące na kłopoty z równowagą czy wykazujące kłopoty ze wzrokiem. W obręb badań wysokościowych wchodzi więc kompletna diagnostyka z zakresu laryngologii (co ma wykryć kłopoty z błędnikiem i równowagą), okulistyki i neurologii. Badania wykonuje się poddając badanego prostym testom przy zastosowaniu specjalnej aparatury. W czasie badań można też wykryć problemy do tej pory niezdiagnozowane, stanowiące zaś poważne przeciwwskazanie do pracy na wysokości, ich wykonanie ma więc szczególne znaczenie. Nie należy obawiać się, że konieczne będzie przeznaczenie na te badania dużo czasu, gdyż jest możliwość przeprowadzenia pełnej diagnostyki nawet podczas jednego dnia.
Badania wysokościowe – jak długo są ważne?
Badania wysokościowe należy zrobić przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, ale nie oznacza to, że wystarczy wykonać je tylko raz. Pamiętając, że podczas wykonywania pracy mogą pojawić się kłopoty zdrowotne, a także, że taki jest obowiązek nakazany przez prawo, badaniom tego rodzaju należy poddawać się co 2-3 lata. Pracownicy, którzy przekroczyły 50 lat, są zobowiązani natomiast poddawać się im każdego roku.
Nasze dane teleadresowe:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała
Mob.: +48 608-315-680
E-mail:
[email protected]